Niedziela Trójcy Świętej – 16.06.2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 Zapraszamy do naszego kościoła na ostatni koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu. Wystąpią wirtuozi - organistka Ewa Bąk z Bielska Białej oraz kontratenor Marcin Ciszewski z Gdańska. Podczas koncertu będziemy mogli obserwować muzyków za pomocą transmisji obrazu z kamery. Wstęp wolny
3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele św. Michała o godz. 7.00, 8.45, 10.00 i po południu o godz. 16.00 /nie będzie Mszy św. w naszym kościele o godz. 11.30/.
Po Mszy Świętej o godz. 10.00 czyli ok. godz. 10.45 wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w latach ubiegłych. Trasa procesji: kościół św. Michała, ul. Kościuszki ul. Św. Jana, Plac Hallera, ul. Wybickiego, ul. Szkolna, kościół św. Maksymiliana. Procesję eucharystyczną zakończymy Mszą Święta ok. godz. 12.00 w kościele Św. Maksymiliana.
4. Serdeczna prośba do kierowców, aby nie zastawiać samochodami trasy procesji, zwłaszcza ul. św. Jana i Rynku miasta w godzinach od 10.00 do 12.15.
5. Spotkanie dla dziewcząt sypiących kwiaty: w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 16.30 – zbieramy się przy naszym kościele.
6. Osoby uczestniczące w procesji /niosące sztandary, chorągwie, baldachim, różaniec, figurkę Matki Boskiej/ prosimy na spotkanie w poniedziałek na godz. 17.00.
7. Z codzienną wieczorną Eucharystią (o godz. 18.00) przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy łączyć procesje eucharystyczne wokół kościoła parafialnego wraz z nabożeństwem czerwcowym, w niedzielę o godz. 10.00
8. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza Święta z Chrztem. Nauka dla rodziców i chrzestnych we wtorek o godz. 18.45 w kościele.
9. W środę o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.
10. Zbiórki ministrantów:
a. Wtorek po Mszy Świętej wieczornej w Kościele
b. Piątek na hali sportowej godz. 19.00 – 20.30
c. Sobota spotkanie przedwakacyjne przy ognisku godz. 9.30 w ogrodzie
11. Intencje Mszalne: w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza Święta za zmarłą Wandę Dawicką w I rocznicę śmierci.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej zmarła śp. Teresa Knitter lat 63 z os. Sikorskiego. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
13. PSOUU koło w Skarszewach organizuje koncert charytatywny w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej 26 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 w świetlicy PSONI w Skarszewach. Bilet/cegiełka 20 zł. Całkowita kwota ze sprzedaży będzie przeznaczona na remont pracowni stolarskiej w WTZ. Bilety/cegiełki można zakupić w WTZ w Skarszewach. Wszelkie informacje pod nr tel. 663-732-931