XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2017

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, wszystkich codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 rano, a w niedzielę o godz. 15.30.

2. W dniach od 27 do 28 października młodzież z klas 7 szkoły podstawowej oraz 2 gimnazjum weźmie udział w rekolekcjach prowadzonych przez diecezjalny wydział duszpasterski. Zgody należy odebrać w zakrystii i przynieść do biura parafialnego do przyszłej niedzieli.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – dla klas III gimnazjum

4. W środę obchodzimy święto - wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Msze św. jak w dzień powszedni, a od czwartku w łączności z modlitwą różańcową będziemy modlić się także nowenną do św. Judy Tadeusza – patrona w sprawach trudnych i beznadziejnych.

5. W przyszłą niedzielę, 22 października o godz. 13.00 udzielimy sakramentu Chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Następne terminy chrztu św. to niedziele: 26 listopada i pierwsze święto Bożego Narodzenia 25 grudnia.

6. Intencje Mszalne: w poniedziałek o godz. 18.00 w intencji członkiń Róży św. Jadwigi; w czwartek o godz. 18.00 za + Leona Base w I rocznicę śmierci; w przyszłą niedzielę o godz. 8.45 o Boże błog. opiekę Matki Najświętszej dla Teresy z okazji 80 r. urodzin jest to intencja od I Róży św. z ul. Kopernika

7. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Kazimierz Marocki z oś. Sikorskiego, Czesław Czerwonka z ul. Tczewskiej, Krzysztof Friedrich z oś. Sikorskiego oraz Marta Malinowska, której pogrzeb odbędzie się w dolnej parafii we wtorek o godz. 10.00. Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

8. Przypominamy też że, na ołtarzu św. Anny wyłożyliśmy kartki na wypominki jednorazowe i Msze św. zbiorowe za zmarłych (te kartki składamy do skrzynki na ołtarzu św. Anny) oraz kartki na wypominki roczne, które składamy w biurze parafialnym.

9. W sobotę dzieci z koła misyjnego udały się na Diecezjalny Kongres Misyjny do Pelplina. W tym dniu odbyło się również wspólne ognisko i poczęstunek dla dzieci ze scholi parafialnej oraz rodziców. Towarzyszył spotkaniu wspólny śpiew, gry i ognisko.

10. W sobotę po Mszy św. odbył się wieczór uwielbienia. Był to czas modlitwy i medytacji przed Najświętszym Sakramentem.

11. Jest nowa gazetka parafialna.

12. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć podpis w sprawie obrony życia poczętego. Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty i nr pesel.

13. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na inwestycje w parafii. Polecamy ją waszej ofiarności. Bóg zapłać.

Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 listopada, środa)
Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.00,11.30 - kościół św. Michała
o godz. 14.30 PROCESJA na STARYM CMENTARZU
/początek przy ul. Kościuszki /
o godz.15.00 – Msza św. w kościele św. Michała Archanioła
ok. godz. 15.50 wyruszy PROCESJA na CMENTARZ NOWY.
*********************************************************************
Msze św. w DZIEŃ ZADUSZNY (2 listopada, środa)
godz. 7.00; 9.00; 10.30; 16.30 i 18.00