XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018.

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. Jutro Pielgrzymi z naszej diecezji w tym nasi parafianie w godzinach porannych wchodzą na Jasną Górę. Nasza grupa powiększyła się do 25 osób. Wraz z ks. Wiesławem zapewniają nas o modlitwie i pozdrawiają.

3. W poniedziałek, 13 sierpnia przypada dzień fatimski. Zapraszamy na godz. 20.00 do kościoła św. Maksymiliana na różaniec fatimski i procesję maryjną do naszego kościoła. Weźmy ze sobą świece.

4. W najbliższą środę 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już we wtorek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W środę Msze św. Tak jak w niedzielę ( 7.00; 8.45; 10.00; 11.30 i 16.00 ). Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

5. 15 sierpnia to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i o polskich żołnierzach.

6. W naszym dekanacie dzisiaj odpust w parafii św. Maksymiliana, a we wtorek odpust w Kręgu suma odpustowa 11.30

7. Zachęcany parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma”.

8. Ze względu na bardzo zły stan kapliczki i murów cmentarza, trwają prace zabezpieczające, badawcze i prace zmierzające do uratowania i renowacji kapliczki oraz murów cmentarza, ich jak najbardziej solidnej naprawy. Jednocześnie podjęliśmy wysiłek szczegółowej inwentaryzacji cmentarza „starego” dlatego uprzejmie prosimy o wypełnienie deklaracji dysponenta (opiekuna) grobu. Dostarczenie wypełnionego druku do biura parafialnego parafii p.w. Świętego Michała Archanioła przy ul. Ks. Ściegiennego 2 w Skarszewach. Chcielibyśmy inwentaryzację tego cmentarza przeprowadzić do 1 listopada bieżącego roku, a cmentarza „nowego” wiosną przyszłego roku. Bardzo dziękujemy za zrozumienie, współpracę i wszelką pomoc.