Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018.

 

1. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Drodze Krzyżowej którą w najbliższy piątek o godz. 19.30. odprawimy idąc ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej przy naszym kościele zakończenie przy kościele św. Maksymiliana. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i 16.30, nie będzie nabożeństw o godz. 17.30. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnim kazaniem pasyjnym o godz. 15.15. Za tydzień w niedzielę palmową nie będzie tego nabożeństwa.

 

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania.

 

3. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Msze św. o godz. 10.00 i 11.30 rozpoczniemy poświęceniem palm, dziesięć minut przed rozpoczęciem tych Mszy św. gromadzimy się na rynku miasta, następnie procesyjnie udamy się do kościoła .

 

4. W Niedzielę Palmową młodzież naszej diecezji gromadzi się w sanktuarium w Kościerzynie na Dniu Młodzieży. Wyjazd o godz. . Zgody na wyjazd prosimy oddać do jutra.

 

5. Przypominamy też że w niedzielę palmową dzieci i młodzież przynoszą skarbonki jałmużny postnej, które przekazujemy Caritas diecezjalnej.

 

6. Dzisiaj zakończenie katechezy przedmałżeńskiej

 

7. We wtorek o godz. 17.00 – zbiórka ministrantów.

 

8. Intencje Mszalne: w piątek o godz. 18.00 – Msza św. za zmarłą Halinę Niemczyk w I rocznicę śmierci

 

9. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu zmarli: śp. Janina Went ostatnio zamieszkała w Gdańsku. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...

 

10. Spowiedź św. wielkanocna zaplanowana jest w parafii św. Maksymiliana na Wielki Poniedziałek w godz. 15.30 –17.00, 17.45 do 18.15, w naszej parafii w Wielki Wtorek 9.30 – 10.30, 16.30 – 18.00. Zaplanowaliśmy też „Noc Konfesjonałów” w Wielką Środę od godz. 20.30 do 23.00............

 

11. Najbliższy termin Sakramentu Chrztu św. to 1 kwietnia o godz. 13.00 – pierwsze Święto Wielkanocy. Nauka dla rodziców i rodziców Chrzestnych odbędzie się w Wielki Wtorek o godz. 18.30.

 

12. Zapraszamy w najbliższą sobotę 24 marca , od godz. 8.15 do 10.30 do oddawania krwi w salkach parafialnych.

 

13. Kolekta za tydzień przeznaczona jest na prace na cmentarzu. Bóg zapłać za składane dziś ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.