Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie – 13.05.2018.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza. Za tydzień w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.


2. W sobotę ks. biskup udzieli w katedrze pelplińskiej święceń kapłańskich. 


3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00, a w niedziele o godz. 15.45.


4. Dzisiaj , 13 maja, przypada 101 rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy na godz. 20.00 do naszego kościoła na modlitwę różańcową i procesję maryjną do kościoła św. Maksymiliana.


5. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy uczestników Seminarium Odnowy Wiary do podjęcia dalszej formacji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.45. Zapraszamy też osoby, które chciałyby dołączyć do tych spotkań, chociaż nie brały udziału w SOW.


6. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. Msza św. O godz. 10.00. Dzieci gromadzą się o godz. 9.45 przy kościele. Msza św. z godz. 11.30 będzie przesunięta i rozpocznie się o godz. 12.30. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do tej uroczystości - najbliższe we wtorek o godz. 16.00.


7. W piątek o godz. 16.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i krewnymi do spowiedzi św. przed uroczystością I Komunii św.


8. Na zakończenie „Białego Tygodnia” w sobotę, 26 maja planujemy pielgrzymkę dzieci i rodziców do Gietrzwałdu.


9. Zbliża się dzień Bierzmowania w naszej parafii ( 23 maja o godz. 18.00 ). Stąd zapraszamy Młodzież klas III gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu na nabożeństwo Nowenny do Ducha Świętego, które rozpoczniemy w poniedziałek (14 maja), a zakończymy we wtorek (22 maja). Młodzież w te dni gromadzi się o godz. 18.00 na Mszy św. połączonej z Nowenną, a potem dalsze spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa.


10. W piątek po Mszy - spotkanie z rodzicami i świadkami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.


11. Zapraszamy na wyjazd do Lednicy, 2 czerwca – zgłoszenia do ks. Wiesława


12. Z naszej Wspólnoty parafialnej zmarli: Mieczysław Sobiecki l.68 z Demlina, Leszek Żelazny l. 53 z Kamierowa, Grzegorz Ciecholiński l. 38 z Bolesławowa, którego pogrzeb odbędzie się jutro (poniedziałek o godz. 11.00). Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu........

 

13. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Włoch – w 50 rocznicę śmierci i setną rocznice nadania stygmatów św. ojcu Pio. Wylot z Gdańska, w programie Neapol, Monte Cassino, Rzym, Watykan z Mszą św. przy grobie św. Jana Pawła II, Sanktuarium św. Michała Archanioła na górze Gargano, San Giovanni Rotondo, Asyż. Termin 9 -16 lipca. Koszt 2400,- . Zgłoszenia w biurze parafialnym, w zakrystii, Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w salkach. Program pielgrzymki można odebrać w zakrystii.

 

14. W najbliższą sobotę po Mszy św. – wieczór uwielbienia.


15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii