XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

2. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w środę, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. W Demlinie święcenie pojazdów w sobotę (21 lipca) po Mszy św. o godz. 16.30

3. W ramach akcji św. Krzysztofa – odbędzie się zbiórka do puszek – na pomoc dla polskich misjonarzy. Za wsparcie serdeczne - Bóg zapłać

4. Za tydzień w niedziele o godz. 13.00 - Msza św. z sakramentem Chrztu św. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 18.30. Następne terminy chrztu to niedziele: 19 sierpnia, 9 września, 14 października.

5. Przewodnik starogardzkiej Pieszej Pielgrzymki zaprasza do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy każdego, kto chciałby przeżyć 14. wyjątkowych dni rekolekcji w drodze. Zapisy u ks. Wiesława Dylewskiego i w biurze parafialnym.

6. W Honorowym klubie krwiodawców oddane zostało 17,5l. krwi. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Skarszewach serdecznie zaprasza dnia 22 lipca (niedziela) od godz. 13.00 na plac pod murami Obronnymi w Skarszewach do udziału w IV Przeglądzie Gwary Kociewskiej oraz na imprezę charytatywną „Rycerze dla Basi” byłej sołtys Bączka pani Basi Wiśniewskiej. W programie: turniej rycerski, jarmark kociewski, występy zespołów, atrakcje dla dzieci i poczęstunek.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy kolejny numer „Pielgrzyma” (w cenie 2,90 zł) oraz gazetkę parafialną.

9. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00, a w piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu (do godz. 16.00).