XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Gościmy w naszej wspólnocie ojca werbistę Kajetana Salhke misjonarza, który 22 lata posługiwał w Ekwadorze. Dziękując za świadectwo posługi, otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone do puszek ofiary na potrzeby misji.

4. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej. poniedziałku do piątku przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. W najbliższy czwartek modlitwę różańcową wyjątkowo odmówimy po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę Różaniec po Mszy św. o godz. 7.00. W przyszłą niedzielę o 15.30.
W tym tygodniu dzieci na modlitwę różańcową zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30, w piątek o godz. 15.30.

5. W niedzielę, 27 października przypada 7 rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym Księdzu Biskupie.

6. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się wieczór uwielbienia. Jest to czas modlitwy i medytacji przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.

7. Planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej 30.06 do 8.07.2020 roku. Zainteresowanych prosimy o wstępne zgłoszenia w biurze parafialnym.

8. Dzisiaj i w niedzielę za tydzień młodzież KSM-u będzie rozprowadzać znicze pochodzące z recyklingu. Zachęcamy do nabywania tych zniczy. Dochód przeznaczony jest na działalność tej młodzieży.

9. Intencje Mszalne: w środę o godz. 18.00 – Msza św. Róży pod wezwaniem św. Wojciecha. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 – Msza św. za zmarłą śp. Helenę Pysznik w I rocznicę śmierci, o 11.30 – Msza św. za zmarłych śp. Helenę i Tadeusza Lipskich również w I rocznicę śmierci.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej zmarli: śp. Waldemar Wąsicki l 59 z Osiedla Sikorskiego, Którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 i Irena Jastrzębska, l. 77, z osiedla Piękny Zakątek, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

11. W gazetce parafialnej i na naszej stronie znajdziemy porządek nabożeństw i Mszy św. dotyczący uroczystości Wszystkich Świętych.

12. W dniu Wszystkich Świętych (1 listopada) na naszych cmentarzach odbędzie się kwesta na cele związane z inwestycjami na cmentarzach. Zapraszamy do pomocy w kweście.

13. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma” w cenie 2,90 zł.

14. Za tydzień kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.