XVIII Niedziela Zwykła – 4.08.2019

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Msze św. 7.00, 8.30, 18.00.

3. W I środę miesiąca zapraszamy o godz. 17.20 do kościoła na Modlitwę Żywego Różańca.

4. W sobotę, 10 sierpnia – przypada uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego Patrona naszej Diecezji. Msze św. 7.00, 18.00.

5. W minionym tygodniu z naszej diecezji wyruszyły piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Dziękujemy za odprowadzenie naszych parafian zmierzających do Częstochowy. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu zmarli: śp. Janina Plumbaum, l. 69 z ul. Kopernika, Krystyna Sikorska l.75 z Nowego Gołębiewka . Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu, Dobry Jezu……..

7. Wczoraj w Parafialnym Klubie Honorowych dawców Krwi 31 osób oddało 14 litrów krwi. Serdeczne Bóg Zapłać.

8. Kolekta za tydzień na inwestycje w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelką dotychczasową pomoc, zrozumienie i życzliwość w pracach inwestycyjnych naszej parafii, a zwłaszcza w trosce o naszą świątynię. Zapraszam do dalszej współpracy. Trwają prace rewitalizacyjne ścian zewnętrznych kościoła,

9. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne:
Poniedziałek: 9.00 - 12.00, 16.00 – 17.30
Wtorek: 9.00 – 12.00, 15.00 – 17.00