BIURO PARAFIALNE :
Piątek 9.00 – 11.00
Sobota 9.00 – 11.00
Poniedziałek i Środa NIECZYNNE

VI  Niedziela Zwykła 14.02.2021.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

2. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00; 9:00; 10.30; 16.00; 18:00 i 20.00. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.

3. W najbliższy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Potrzeba żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.

4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

5. Już teraz zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 9.00, 16.30; 17:30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:15. Kazania pasyjne głosił będzie ks. Robert Mikulski – proboszcz ze Starych Polaszek.

6. W piątki Wielkiego Postu od godz. 15.00 do godz. 20.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.

7. Pierwsza Komunia św. zaplanowana jest na sobotę 15 maja o godz. 11.00 i na niedzielę 16 maja o godz. 11.30. Za tydzień w sobotę prosimy dzieci i rodziców na Mszę św. i spotkanie o godz. 15.00 grupę z soboty 15 maja a o godz. 16.30 grupę z niedzieli 16 maja.

8. W przyszły piątek o godz. 19.00 zapraszamy na drogę krzyżową i spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, (uroczystość Bierzmowania przewidziana jest 15 czerwca 2021 roku w łączności z Wizytacją)

9. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

10. Zmarli: śp. Piotr Jaszyński l. 46 zamieszkały w Sobowidzu – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00, śp. Janina Duczmańska z domu Puzdrowska, zamieszkała w Niemczech pogrzeb odbędzie się w Hanowerze. Msza św. za zmarłą Janinę w środę o godz. 18.00. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

11. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone dziś na ogrzewanie kościoła.