XXXII Niedziela Zwykła – 5.11.2022

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

2. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

4. Ks. biskup Ryszard Kasyna na najbliższy piątek – Święto Niepodległości – udzielił dyspensy od postu.

5. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Do wtorku trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. W piątek wieczorem rozpoczniemy weekend przedmałżeński. Odbywać się będzie w szkole podstawowej przy ul. Kopernika.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży obu grup przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Intencje Mszalne: w środę Msza św. w intencji grupy Modlitewnej bł. Siostry Marty Wieckiej o godz. 18.00, Msze św. w I rocznicę śmierci za śp. Jurgena Kowalak w środę o godz. 18.00 i za śp. Janinę Gracz w piątek o godz. 18.00.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej zmarła: śp. Ewa Szlagowska l. 63 z Kamierowskich Pieców. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…..

10. W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie kościoła.

11. Serdeczne podziękowanie za pomoc i zrozumienie wszystkich spraw związanych z naszymi cmentarzami.