Rekolekcje Wielkopostne - prowadzi Ks. Grzegorz Zembroń

16.00 – Msza Święta z nauką i udziałem  dzieci i młodzieży Szkoły

Podstawowej

18.00 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

Zapraszamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania dwadzieścia minut przed każdą Mszą Świętą

Czwartek – 27.02.2020

9.00 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
15.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
18.00 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

Piątek – 28.02.2020

DZIEŃ MODLITWY I POKUTY
ZA GRZECHY WYKORZYSTANIA MAŁOLETNICH

8.30 – Msza Święta
9.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z nauką rekolekcyjną dla dorosłych
15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
16.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży
17.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych
18.00 – Msza Święta z nauką
19.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania (klasy VII, VIII),
młodzież szkół zawodowych i średnich oraz młodzież starszą

Sobota – 29.02.2020

WYNAGRODZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną, Różaniec
18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną (z liturgią niedzielną)
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Niedziela – 01.03.2020

7.00 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
8.45 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
10.00 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
11.30 – Msza Święta z nauką z udziałem dzieci i młodzieży
15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
16.00 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

VII Niedziela Zwykła - 23.02.2020

1. Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu.

4. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

6. W Środę Popielcową rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne: nauki głosił będzie ks. Grzegorz Zembroń.

7. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej odbędą się od 9 do 11 marca 2020.

8. We wtorek 25 lutego na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie młodzież klas VIII przygotowującą się do Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salkach

9. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie młodzież z klas VII, tych wszystkich, którzy nie byli na spotkaniu w minionym tygodniu.

10. W przyszłą niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Msza św. w tej intencji o godz. 10.00.

11. Intencje Mszalne: w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 – Msza św. za zmarłego Gerarda Zblewskiego w I rocznicę śmierci, a o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. gregoriańska za zmarłego Tadeusza Ryngwelskiego.

12. Polecamy Pielgrzym w cenie 3,30, gazetka parafialna

13. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone dziś na nasze inwestycje.