XXII Niedziela Zwykła – 30.09.2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci             i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Już dziś obejmujemy modlitwą dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów, wychowawców i wszystkich pracowników szkół upraszając łaski Ducha Świętego. Jednocześnie przypominamy, aby zatroszczyć się o życie religijne i kształtowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży: bardzo potrzeba dobrego przykładu życia w oparciu o wiarę w naszych rodzinach, troszczmy się o codzienną modlitwę, cotygodniową Mszę św., miesięczną spowiedź św.

4. Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii została wyznaczona na 10 października – sobota o godz. 16.00. Kandydatów do tego Sakramentu (młodzież, która w czerwcu ukończyła klasę VIII) wraz z rodzicami prosimy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i katechezę w przyszłą niedzielę 6 września o godz. 13.00.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.,(klasy IV) która ma odbyć się 3 października (sobota) proszę na spotkanie w sobotę 5 września o godz. 16.00 W salkach parafialnych.

6. W przyszłą niedzielę 6 września, o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie katechetki i katechetów. Spotkanie odbędzie się w plebanii.

7. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945. Msza św. w intencji poległych Bohaterów Skarszew, okolic   i Ojczyzny 1 września o godz. 10.00. W tym roku Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zachęca do składania hołdu i kwiatów pod Pomnikiem Poległych w dowolnym dla siebie czasie.

8. Dziękujemy za udział w czasie wakacji we Mszach św. o godz. 8.30. Od jutra 31 sierpnia tych Mszy św. nie będzie. Codziennie będą Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

9. W I środę o godz. 17.20 zapraszamy na wspólną modlitwę Rodzinę Żywego Różańca. Zelatorki Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie do salek w również w środę o godz. 16.40.

10. W I Czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań.

11. W I Piątek miesiąca – uwielbimy Najświętsze Serce Jezusa po Mszach św. o godz. 7.00; 16.00 i 18.00, po południu o godz. 15.00 - modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.

12. Adoracja Najświętszego Sakramentu – rozpoczęcie w piątek (4 września) o godz. 15.00 zakończenie w sobotę (5 września) po Mszy św. o godz. 7.00. Adoracja nocna ofiarowana jest w intencji powołań.    W czasie trwania Adoracji dyżur kapłana w konfesjonale od godz. 15.00 do 18.00, od 19.00 do 24.00 i od godz. 5.00 do godz. 7.00. Ponadto Sakrament Pokuty i Pojednania w piątek od godz. 6.40 do 7.00.

13. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

14. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy:

W czwartek 3.09.2020, od godz. 8.15  z ul. Kamierowskiej, Kamierowa, Kamierowskich Pieców i Bolesławowa

W piątek 4.09.2020, od godz. 8.15 z ul. Kościuszki, Dworcowej, Drogowców, Spokojnej, Gdańskiej, Bożegopola Królewskiego, Wilczych Gór i Wolnego Dworu – ks. Michał; Demlina – ks. Aleksander

W sobota 5.09.2020, od godz. 8.15 z ul. Kopernika i Tczewskiej - ks. Aleksander z Osiedla Sikorskiego - ks. Michał

15. W minionym tygodniu zmarła śp. Władysława Ćwiertnia l. 92 z ul. Kopernika. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00, przedtem w kościele modlitwa różańcowa. Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu ........

16. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 18.30

17. Zbiórka scholii w sobotę o godz. 10.00

Ogłoszenie Gminnego Ośrodka Kultury
W najbliższy poniedziałek tj. 31 sierpnia w godzinach 15:00 – 18:00 zapraszamy na skarszewski rynek. Tego dnia odbędzie się akcja charytatywna pod hasłem – AKTYWNI RAZEM DLA OLECZKA – Aleksandra Lewandowskiego z Czarnej Wody, który choruje na ciężka chorobę.
Tego dnia przygotowaliśmy dla państwa występy muzyczne znanych artystów, słodkości i wiele i innych wszystko po to by uratować życie Olka. Zapraszamy na skarszewski rynek. Każda złotówka może uratować życie.

Biuro parafialne w najbliższym tygodniu:

poniedziałek i środa nieczynne
Wtorek 8.00 – 10.30; 15.30 – 17.00              Czwartek 16.00 – 17.00